Adrasan Koyu

Adrasan Koyu
Adrasan Koyu

Adrasan, Antalya’nın gizli kalmış cennet güzelliğine sahiptir. Antalya’nın incisi olarak da bilinen Adrasan, minik bir sahil yerleşkesi ve eşsiz bir doğa bütünlüğünü yansıtmaktadır. Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırları içerisinde yer alan Adrasan, eskiden Çavuşköy olarak da bilinmektedir.

Adrasan, sahili ve harika doğaya ve manzaraya sahip Suluada’sı ile adından sıkça söz ettirmektedir. Adrasan sahil üzerinden her gün düzenli olarak Suluada tekne turu hizmetleri sağlanmaktadır. Suluada ve Adrasan’ın birbirinden güzel koy ve plajlarını ziyaret etmenize olanak sağlayan tekne turları; yemekli ve molalı olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Porto Ceneviz Koyu, Suluada Plajı, Hacivat Koyu, Akvaryum Koyu, Balıkçı Koyu, Sazak Koyu, Adrasan Koyu, Çoban Limanı Koyu, Akseki Koyu ve Cennet Koyu; Adrasan plajları ve koyları arasında yer almaktadır.

Adrasan; İlkbahar ve Sonbahar dönemlerinde sakinliği ile tanınsa bile yaz sezonunda kalabalık olabilmektedir. Kış sezonunda hiçbir kimsenin olmadığı bu tatlı Antalya kasabasında; yaz sezonunda yerlisinden, yabancısına binlerce ziyaretçiyi görmek mümkün olabilmektedir.

Antalya’dan Kumluca ile Kemer yolu üzerinden ulaşım sağlanabilecek Adrasan’da; yüzmek ve dalış yapmak da en popüler aktiviteler ve sporlar arasında kendisine yer bulmaktadır. Adrasan’da portakal, nar ve çam ağaçları arasında harika bir yaz sezonu geçirmeniz halinde, unutulmayacak anılar biriktirebilirsiniz.

Adrasan’ı ziyaret etmeniz durumunda; Sidarus olarak da bilinen Adrasan Kalesi’ni de görebilirsiniz. Adrasan Kalesi aynı zamanda Kız Kalesi olarak da söylenmektedir. Adrasan’ın narı ve portakalı lezzeti ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Sığ bir denize sahip olan Adrasan’da yüzmeyi öğrenmek, kontrollü şekilde dalış yapmak ve su topu gibi eğlenceli oyunlar oynamak tatilinizden keyif almanız noktasında önemlidir.

Adrasan’dan Suluada’ya kalabalık tekne turu tercih edebilir veya kişiye özel ücreti dâhilinde tekne turu deneyimi gerçekleştirebilirsiniz. Sezonuna göre değişen ücretleri ile tekne turu yapmak; hem Adrasan’ı keşfetmek, hem de Suluada’yı keşfetmek için gereklidir.

Adrasan’ın sırt kısmında Karaöz’de yer almaktadır. Karaöz ile Adrasan rotası arasında doğa yürüyüşü yapılabilecek orman yolu parkurları da bulunmaktadır. Kumluca’ya giderseniz, Adrasan’ı ziyaret etmeyi ve Adrasan’ın güzelliklerini incelemeyi unutmayınız.

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti başlat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?