Balıkçı Koyu

Balıkçı Koyu
Balıkçı Koyu

Antalya’nın incisi Adrasan’da yer alan Balıkçı Koyu; doğası, denizi, ormanı ve harika iklimi ile keşfedilmeyi bekleyen rotalar arasında sık, sık kendisine yer bulmaktadır. Adrasan sahil üzerinden yürüyerek veya Adrasan sahil üzerinden Adrasan tekne turları deneyimi ile ziyaret edilebilecek Balıkçı Koyu’nda harika bir Akdeniz manzarası ve geriye dönük Adrasan manzarası izlemek mümkündür.

Balıkçı Koyu, Adrasan’da yaşam süren yerliler tarafından Adrasan Liman Koyu olarak da söylenmektedir. Harita bilgilerinde ve internet ortamında ise Balıkçı Koyu olarak söylenen tek adı bulunur.

Doğal bir liman olma özelliğine sahip olan Balıkçı Koyu, koyun her tarafında balıkçı teknelerinin bulunmasından dolayı; bu teknelerden ismini almaktadır. Balıkçı Koyu, teknelerin yanı sıra, birbirinden güzel balıklarıyla da meşhurdur.

Dalış yaparak balıkları yakından izleyebileceğiniz gibi, deniz ve koy ikilisi eşliğinde harika manzara fotoğrafları da çekerek anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Yaz mevsiminde; kamp yapmak isteyenler tarafından da sık, sık tercih edilen Adrasan Balıkçı Koyu, çam ağaçları ve çeşitli ağaçlar arasında ferah ortama sahip olmasından dolayı; sıcaktan saklanmak için harika bir tercih olabilmektedir.

Gün içerisinde teknelerin de uğrak merkezi olan Balıkçı Koyu, sezonda çok tekne ziyaret etmesinden dolayı kalabalık olabilmektedir. Sakinlik ve sessizlik ortamın sadece sezon dışında kalan dönemler olduğunu da söylemek gerekir. İlkbahar ve Sonbahar dönemlerinde de biraz ziyaretçisi olacaktır ancak yaz sezonunda yaşanan kalabalık, Balıkçı Koyu’nda keşif yapılmasına ve doğayı tanımaya engel olabilecektir.

Balıkçı Koyu’nda sahilin kumlu ve taşlı bölüme sahip olması nedeniyle yüzerken ikilemde kalmak mümkündür. Gün içerisinde tekne turu yaparken yüzmek veya Adrasan sahilden yürüyerek Balıkçı Koyu’na yüzmek için gitmeniz durumunda, mutlaka kumluk ve taşlık alan arasında gidip geleceksiniz.

Tam denizin akıntısına kapıldım keyif yapayım derken, taşlık alanlara geldiğinizi anladığınız da siniriniz bozulabilir. Bu yüzden yüzerken dikkatli olmaya çalışmak hem sağlık açısından, hem de doğanın tahrip olmaması açısından faydalı olacaktır.

Dalış takımınız var ise; Balıkçı Koyu’nun yer altı doğa harikalarına yakından bakmayı ve birbirinden güzel renklere sahip balıkları incelemeyi unutmayın. Balıkçı Koyu’na araç ile gitmek zorlayıcı olacağı için; Adrasan sahilden yürümek veya Adrasan Suluada tekne turu tercih etmek mantıklı olacaktır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti başlat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?